INFORMACJE O FIRMIE WYKAZY KANAŁÓW INFORMACJE REGULAMIN BLOG EXTREMESAT SKLEP EXTREMESAT KONTAKT
   
TELEWIZJA CYFROWA

  • KANAŁY NIEKODOWANE
  • KANAŁY KODOWANE
  • CYFROWA CZY PŁATNA ?
  • TELEWIZJA SATELITARNA
  • TELEWIZJA NAZIEMNA
  • CYFRYZACJA TELEWIZJI
 
DOSTĘPNE PROGRAMY
DEKODERY CYFROWE
INSTALACJA
JAK ZAMÓWIĆ ?
 

 
 TELEWIZJA CYFROWA


TELEWIZJA CYFROWA to system emisji i odbioru sygnału programów telewizyjnych zapewniający dostęp do znacznie bogatszej oferty stacji telewizyjnych niż tradycyjna telewizja analogowa. W ramach telewizji cyfrowej nadawane są zarówno kanały ogólnodostępne czyli bezpłatne [niekodowane FTA] jak i kanały płatne [kodowane].  Programy telewizji cyfrowej dostępne są naziemnie [DVB-T] oraz satelitarnie. TELEWIZJA CYFROWA NIE JEST ŻADNĄ PLATFORMĄ CYFROWĄ - platformy cyfrowe i kablówki to dostawcy programów telewizji płatnej

Odbieranie programów telewizji cyfrowej jest możliwe praktycznie na dowolnym telewizorze - nie ma portrzeby kupowania nowego telewizora aby móc przejść na cyfrowy odbiór. W praktyce oznacza to, że każdy telewizor można przystosować do odbioru programów telewizji cyfrowej.

Niezależnie od tego jaki telewizor posiadasz możesz odbierać programy telewizji cyfrowej!! Przejście na odbiór telewizji cyfrowej nie wymaga wybierania żadnego spośród niezwykle popularnych w Polsce pakietów telewizji płatnej! Aby odbierać cyfrową telewizję nie musisz zawierać żadnej umowy o abonament ani ponosić dodatkowych comiesięcznych opłat!!!

Bezpłatna telewizja cyfrowa to kanały niekodowane FTA czyli programy, których odbiór jest możliwy automatycznie - bez żadnej aktywacji - bez żadnej karty abonenckiej platform.

Oferta programowa bezpłatnej telewizji cyfrowej obejmuje zarówno kanały DVB-T, czyli te których odbiór możliwy jest za pośrednictwem anten telewizyjnych jak i kanały satelitarne.

Odbieranie telewizji satelitarnej nie wymaga opłacania abonamentu żadnej platformy.

Zdecydowana większość programów telewizji cyfrowej to kanały niekodowane FTA. Wśród programów niekodowanych FTA znajdują się kanały polskie oraz zagraniczne w tym bardzo liczne kanały tematyczne. Darmowa telewizja oferuje dostęp do kanałów naziemnych i satelitarnych. Kanały niekodowane są ogólnodostępne co oznacza, że ich odbiór nie jest uwarunkowany od posiadania karty abonenckiej żadnej platformy.
Programy niekodowane FTA dostępne są od razu po podłączeniu odbiornika/dekodera do instalacji antenowej.
Odbiór kanałów niekodowanych jest nieograniczony - nie wymaga opłacania abonamentu żadnej platformy.
 
Oferta bezpłatnej (niekodowanej) telewizji cyfrowej dzieli się na kanały nadawane naziemnie w ramach DVB-T oraz satelitarne, czyli te których odbiór wymaga posiadania anteny satelitarnej. Podstawowe kanały polskie dostępne są
 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) natomiast oferta bezpłatnej telewizji satelitarnej obejmuje dodatkowe kanały polskie (nieobecne w przekazie naziemnym) oraz setki zagranicznych programów telewizyjnych. Wśród stacji zagranicznych znajdują się liczne programy tematyczne w tym kanały sportowe, programy z bajkami dla dzieci,
telewizje informacyjne,
kanały kulinarne, programy podróżnicze, telewizje muzyczne a nawet kanaly filmowe.
TELEWIZJA KODOWANA - PAKIETY PŁATNYCH PLATFORM SATELITARNYCH ORAZ SIECI TELEWIZJI KABLOWYCH


Oprócz kilkuset bezpłatnych programów telewizji niekodowanej FTA wśród kanałów cyfrowych znajdują się również programy kodowanej telewizji płatnej czyli uwielbianych przez miliony Polaków platform satelitarnych oraz sieci telewizji kablowych. Miłośnicy telewizji płatnej i stale podnoszonych opłat za dostęp do kanałów kodowanych mają do dyspozycji dziesiątki kanałów płatnych sprzedawanych w cieszących się wielką popularnością pakietach cyfrowych platform satelitarnych oraz sieci telewizji kablowych.  Odbiór programów telewizji płatnej wymaga posiadania karty.
Płatne cyfrowe platformy satelitarne to dostawcy kanałów kodowanych (czyli płatnych). Każda spośród niezwykle popularnych w Polsce platform i kablówek to doskonale prosperujący biznes generujący każdego miesiąca wielomilonowe zyski pochodzące z pobieranych abonamentów za sprzedawane pakiety kanałów kodowanych. Oferta bardzo licznych telewizji płatnych sprzedawanych w Polsce dalece odbiega od tego, co oferują płatne telewizje w większości innych krajów Europy i Świata.  W Polsce zdecydowana większość kanałów kodowanych oferowanych w pakietach telewizji płatnej przerywa emisje audycji telewizyjnych licznymi blokami reklamowymi. Wiele spośród kanałów kodowanych jakie sprzedawane są Polakom przez platformy to jedynie polskojęzyczne mutacje językowe kanałów, których oryginalne wersje są bezpłatne czyli niekodowane FTA.  Fascynacja telewizją płatną i zamiłownie do ponoszenia stale podnoszonych opłat za kanały wypełnione powtórkami powtórek oraz reklamami jest cechą charakterystyczną dla Polaków. Dzięki płatnym platformom satelitarnym jakie są w Polsce automatycznie kojarzone jako "telewizja satelitarna" gigantyczne zagraniczne koncerny medialne zarabiają wielomilionowe kwoty gdyż Polacy jak żaden inny naród przyzwyczajeni są od lat do płacenia za telewizję - niezależnie od tego jakiej jakości merytorycznej by ona nie była i tak zapłacą.