Oferta O firmie Kontakt Promocje

FREESAT - POZNAJ FREESAT - BEZPŁATNĄ BRYTYJSKĄ CYFROWĄ PLATFORMĘ SATELITARNĄ !

    PROGRAMY FREESAT
    POZNAJ TELEWIZJE FREESAT
    INSTALACJA TELEWIZJI FREESAT
    DLACZEGO WARTO MIEĆ FREESAT ?
    JAK ZAMÓWIĆ FREESAT?

    INSTALACJE ANTENOWE MULTIROOM
    TELEWIZJA CYFROWA BEZ ABONAMENTU
    BEZPŁATNA TELEWIZJA SATELITARNA
    BEZPŁATNA TELEWIZJA NAZIEMNA DVB-T
    MONTAŻ I SERWIS ANTEN RTV-SAT
    BEZPŁATNA TELEWIZJA ZAGRANICZNA
    CYFROWE DEKODERY UNIWERSALNE
    ANTENY SATELITARNE
    ANTENY TELEWIZYJNE DVB-T
    CYFROWE ZESTAWY SATELITARNE
    ANGIELSKA TELEWIZJA BEZPŁATNA
    NIEMIECKA TELEWIZJA BEZPŁATNA
    TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD+
    MONTAŻ I WIESZANIE TELEWIZORÓW
    ROZDZIELENIE TV NA KILKA TELEWIZORÓW
    INSTALACJA SYSTEMÓW KINA DOMOWEGO
    RODZIELENIE SYGNAŁU INTERNETU W DOMU
    USTAWIENIE I REGULACJA ANTENY SATELITARNEJ

Freesat to zupełnie darmowa cyfrowa platforma satelitarna utworzona przez angielską telewizję publiczną BBC jako uzupełnienie dla brytyjskiej naziemnej telewzji cyfrowej FreeView (DVB-T).
W przeciwieństwie do FreeView platforma Freesat nadawana jest satelitarnie i dzięki temu zasięg sygnału obejmuje obszar znacznie większy niż Wyspy Brytyjskie. Początkowo Freesat miał być satelitarnym odpowiednikiem FreeView czyli angielskiej telewizji nadawanej naziemnie.

Przewaga technologiczna Freesat nad Freeview polega zarówno na ilości dostępnych programów jak i pokryciu sygnałem. Dzięki zastosowaniu emisji satelitarnej Freesat zapewnia odbiór sygnału angielskiej telewizji wszędzie tam, gdzie odbiór sygnału Freeview był utrudniony lub wręcz niemożliwy

Freesat czyli darmowa platforma satelitarna dostępna bez umowy, bez karty abonenckiej i bez żadnych comiesięcznych opłat to coś,
co jest niewyobrażalnym zjawiskiem dla milionów Polaków płacących od wielu lat prywatnym korporacjom telewizji płatnej za oglądanie telewizji satelitarnej. W przeciwieństwie do Polski Wielka Brytania posiada darmową publiczną platformę satelitarną Freesat od BBC.

Platforma Freesat została założona przez telewizję publiczną BBC we współpracy z nadawcami popularnych kanałów ITV, Channel 4.
Wkrótce po uruchomieniu tego projektu dołączyło do niego znacznie więcej nadawców kanałów tematycznych. Obecnie oferta bezpłatnej platformy satelitarnej to już ponad 200 kanałów w tym programy HD oraz programy cyfrowego radia. Wszystkie programy wchodzące
w skład darmowej platformy satelitarnej Freesat są niekodowane FTA, co oznacza że do ich oglądania wystarczy tylko jednorazowo zainstalować antenę satelitarną i odbiornik FTA, czyli dekoder klasy ekonomicznej nie posiadający żadnego czytnika kart abonenckich.DLACZEGO FREESAT JEST BEZPŁATNY ?


Freesat to niekomercyjne przedsięwzięcie, którego inicjatorem był nadawca publiczny (BBC).Głównym celem utworzenia Freesat-u było zapewnienie możliwości odbioru telewizji cyfrowej wszystkim mieszkańcom Wysp Brytyjskich bez konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych comiesięcznych opłat na rzecz prywatnych koncernów telewizji płatnej (kablówek i platform komercyjnych). Satelitarna platforma Freesat to po prostu uzupełnienie dla oferty angielskiej darmowej naziemnej telewizji cyfrowej znanej jako tzw. "FreeView". Podstawową różnicą między FeeView (tv naziemna) a FreeSat (tv satelitarna) jest liczba programów oraz zasięg sygnału. Satelitarna oferta telewizyjna znana bardziej jako platforma Freesat dociera wszędzie-nawet tam gdzie nie ma zasięgu sygnału telewizji naziemnej.
Fakt, że Freesat to całkowicie darmowa platforma satelitarna (dostępna bez umowy, bez abonamentu,bez żadnej karty abonenckiej oraz bez "doładowań" oraz bez żadnych opłat aktywacyjnych wynika z niekomercyjnego charakteru tego przedsięwzięcia.
Wszystkie programy angielskiej bezpłatnej platformy satelitarnej Freesatniekodowane co oznacza, że do ich oglądania nie potrzebujesz żadnej karty abonenckiej jakiejkolwiek telewizji płatnej. Brak szyfrowania sygnału [ BRAK KODOWANIA ] oznacza mniejsze koszty po stronie nadawcy, który nie musi ponosić jakiś dodatkowych opłat licencyjnych za używanie systemu kodowania, produkcję kart oraz cały system komputerowy do zarządzania kartami.
Brak dostępu warunkowego (czyli kodowania sygnału) zarówno znacząco obniża miesięczne koszty operacyjne działania darmowej platformy satelitarnej Freesat jak i czyni tą platformę ogólnodostępną dla każdego posiadacza anteny satelitarnej. Powszechny dostęp sprawia, że coraz więcej telewidzów wybiera bezpłatny Freesat rezygnując z płatnej platformy Sky.

Wraz ze wzrostem liczby odbiorców Freesat systematycznie wzbogaca swoją ofertę kanałów o coraz to nowe pozycje. Obecnie Freesat oferuje już ponad 200 programów z czego ponad 150 można odbierać w Polsce za pośrednictwem anteny satelitarnej normalnych rozmiarów.

Stale rosnąca liczba odbiorców Freesat powoduje, że wiele programów satelitarnych, które były kiedyś zakodowane (sprzedawane w pakietach płatnej platformy Sky) przechodzi dziś
na emisję niekodowaną (Free To Air - FTA)  aby nie tracić widowni a ją zyskiwać - dzięki temu te programy mogą przyciągać reklamodawców a ponieważ niekodowane kanały mają
coraz większą grupę odbiorców koszt czasu reklamowego wzrasta (większa widownia- większe wypływy przychodzące dla nadawców od reklamodawców). Droższy czas reklamowy na danym kanale niekodowanym skutkuje mniejszą liczbą reklam jaka jest potrzebna żeby tą stacje utrzymać a mniej reklam i krótsze przerwy reklamowe (znacznie krótsze niż na kanałach polskich) oznaczają większą widownię...
Ten model biznesowy FTA (telewizja niekodowana) jest źródłem pokazanych przychodów nadawców komercyjnych (czyli prywatnych).
Oczywiście nie należy zapominać, że pomysłodawcą a zarazem twórcą i głównym nadawcą darmowej platformy Freesat jest angielska telewizja publiczna BBC, która jest finansowana zarówno z budżetu Wielkiej Brytanii jak i wpływów z tzw. TV Licence czyli powszechnej opłaty za posiadanie telewizora lub radia (opłata ta jest powszechna dla mieszkańców Wysp Brytyjskich i jest odpowiednikiem znanej w Polsce opłaty abonamentowej (abonament RTV). Podstawową różnicą pomiędzy angielską "TV Licence" a abonamentem RTV (poza sciągalnością i powszechną aprobatą społeczeństwa) jest niezaprzeczalny fakt, że w przeciwieństwie do sytuacji w Polsce - każdy mieszkaniec Wysp Brytyjskich ma zagwarantowany dostęp do wszystkich programów angielskiej telewizji publicznej BBC. Niezależnie od tego czy jest w zasięgu naziemnym (DVB-T/FreeView) czy ma tylko antenę satelitarną to nie musi finansować prywatnych korporacji telewizji płatnej (prywatnych płatnych platform satelitarnych /sieci telewizji kablowej) aby móc odbierać wszystkie kanały BBC.

Freesat jest darmową i całkowicie niekodowaną (FTA) platforma satelitarną ponieważ jego nadawca - czyli telewizja BBC jest całkowicie niezależna od jedynej prywatnej płatnej platformy satelitarnej działającej na Wyspach Brytyjskich (Sky UK) oraz od sieci TV kablowych.


zobacz także :

 regulamin zakupów
 informacje o firmie
 jak kupować ?
 dostawa i wysyłka
 polityka prywatności
 polityka cookies
 sposoby płatności
Freesat - angielska bezpłatna cyfrowa platforma satelitarna w Polsce
Darmowa telewizja cyfrowa - przejdz na darmową telewizję już dzisiaj!
Multiroom - telewizja cyfrowa na wielu telewizorach - zupełnie niezależnie
Dekodery uniwersalne - niezależne dekodery cyfrowe bez abonamentu!
kontakt