Oferta O firmie Kontakt Jak kupować ? Dostawa i wysyłka Regulamin Zamówienia

TELEWIZJA CYFROWA BEZ ABONAMENTU > PROGRAMY DARMOWEJ TELEWIZJI CYFROWEJ > DARMOWE PROGRAMY SATELITARNE > DARMOWE PROGRAMY NAZIEMNE > INSTALACJA TELEWIZJI CYFROWEJ

 PROGRAMY DARMOWEJ TELEWIZJI
 INSTALACJA TELEWIZJI CYFROWEJ
 INSTALACJA DEKODERA CYFROWEGO
 BEZPŁATNA TELEWIZJA CYFROWA
 DARMOWE KANAŁY SATELITARNE
 DARMOWE KANAŁY NAZIEMNE
 CYFROWE DEKODERY UNIWERSALNE



DARMOWE KANAŁY NAZIEMNE DVB-T


Naziemna telewizja cyfrowa to kanały, których odbiór jest możliwy za pośrednictwem anteny telewizyjnej (nie satelitarnej!).
Możliwość odbioru telewizji naziemnej uwarunkowana jest od zasięgu sygnału z lokalnego nadajnika DVB-T.Telewizja taka
(czyli polska cyfrowa telewizja naziemna DVB-T) obejmuje swym zasięgiem tylko obszar Polski(nie wykracza poza granice)



Programy bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nadawane są za pośrednictwem sieci lokalnych nadajników,
których charakterystyka jest różna w poszczególnych rejonach Polski. Podstawową zasadą konieczną dla prawidłowego odbioru jest zastosowanie odpowiednio dobranej zewnętrznej anteny telewizyjnej (czyli naziemnej RTV). W przypadku odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nie zaleca się korzystać z anten pokojowych gdyż sieć nadajników jest zaprojektowana z myślą o odbiorze sygnału wyłącznie przy użyciu anten zewnętrznych czyli tzw. anten kierunkowych

Anteny telewizyjne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej są zróżnicowane pod względem wyglądu, gabarytów oraz ceny. Dobór odpowiedniej anteny do miejsca planowanej instalacji wymaga wiedzy w zakresie zasięgu sygnału oraz lokalizacji najbliższego nadajnika lub grupy nadajników.

Kanały bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej nadawane są w ramach tzw.multipleksów czyli swego rodzaju paczek pakietowych programów. Poszczególne multiplelksy mają różna zawartość programową a często także inne zasięgi.

Obecnie w Polsce nadawane są już 4 multipleksy (MUX) bezpłatnych kanałów DVB-T o zasięgu ogólnopolskim
Obecnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T dostępnych jest już 27 kanałów ogólnopolskich, które nadawane są w ramach poszczególnych multipleksów.
Poniżej opisna jest oferta programowa poszczególnych bezpłatnych czyli niekodowanych multipleksów naziemnych DVB-T obejmujących obszar całej Polski:

Nazwa multipleksu pasmo emisji programy nadawane w ramach danego multipleksu naziemnego DVB-T
MUX 1 UHF TTV, ATM ROZRYWKA, TV TRWAM, 8TV, FOKUS TV, STOPKLATKA, POLO TV
, MUX 2 UHF POLSAT, TVN , TVN 7, PULS, PULS 2, TV4, TV6, SUPER POLSAT
MUX 3 UHF TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP INFO HD, TVP KULTURA, TVP HISTORIA,
TVP REGIONALNA, TVP ROZRYWKA
MUX 8 VHF NOWA TV, METRO TV, ZOOM TV, WP1 TV

Programy naziemnej telewizji cyfrowej nadawane są na różnych parametrach (różnych częstotliwościach) w poszczególnych województwach / rejonach Polski. Bezpłatne czyli niekodowane / nieszyfrowane kanały naziemne oferowane są w ramach wymienionych powyżej multipleksów a ich odbieranie nie wymaga posiadania żadnej karty. Zasięg sygnału DVB-T dla obiektów nadawczych rozmieszczonych w różnych rejonach Polski jest zróżnicowany dlatego dobór odpowiedniej anteny naziemnej DVB-T powinien być zawsze realizowany z pomocą wykwalifikowanego instalatora, dysponującego wiedzą, doświadczeniem oraz profesjonalnym miernikiem sygnału.

Możliwość odbioru sygnału telewizji naziemnej DVB-T uzależniona jest od zasięgu sygnału z nadajnika a odbieranie telewizji naziemnej wymaga anteny telewizyjnej.
Sygnału telewizji naziemnej DVB-T nie da się odbierać z anteny satelitarnej.
Dostęp do sygnału poszczególnych multipleksów zależny jest od lokalizacji miejsca
instalacji
a ściślej mówiąc od dystansu jaki dzieli miejsce odbioru (instalacji anteny) od najbliższego nadajnika DVB-T. Te warunki odbioru decydują o rodzaju anteny.

Regularna emisja sygnału bezpłatnej naziemnej telewizji cyforwej DVB-T w Polsce prowadzona jest od roku 2012. Do całkowitego wyłączenia emisji analogowej telewizji naziemnej doszło 23.07.2013 i od tego dnia mamy do czynienia wyłącznie z telewizją naziemną w wersji cyfrowej (DVB-T). W grudniu 2016 roku uruchomiony został kolejny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej czyli MUX 8 zawierający zupełnie nowe darmowe kanały telewizyjne. Ten multipleks nadawany jest w innym niż dotychczas paśmie a ściślej mówiąc w paśmie VHF zamiast dotychczas wykorzystywanego pasma UHF.Odbiór kanałów nowego multipleksu MUX 8 wymaga zainstalowania anteny VHF.

Operatorem i nadawcą a zarazem właścicielem nadajników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce jest amerykańska firma Emitel. Firma Emitel zajmuje się działaniem nadajników i dystrybucją programów naziemnych-wszelkie zapytania dotyczące problemów z odbiorem DVB-T należy kierować do firmy Emitel :http://www.emitel.pl/

warto wiedzieć :

odbieranie sygnału telewizji naziemnej DVB-T jest możliwe praktycznie tylko i wyłącznie na terytorium Polski i zawsze wymaga posiadania anteny telewizyjnej RTV.
Ponieważ oferta programowa naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest dość ograniczona w porównaniu do innych form odbioru telewizji cyfrowej (satelitarnej oraz kablowej) warto oprócz anteny naziemnej/telewizyjnej zainstalować także antenę satelitarną , która zapewni dostęp do kanałów darmowej tv satelitarnej. Warto wiedzieć, że zasięg sygnału telewizji satelitarnej (w przeciwieństwie do zasięgu tv naziemnej) nie ogranicza się do obszaru Polski - gdziekolwiek mieszkasz w Europie jesteś w zasięgu satelity.



  • telewizja cyfrowa czy platforma cyfrowa ? - co kryje się pod tymi pojęciami i na czym właściwie polega zasadnicza różnica pomiędzy nimi ?
  • programy darmowej telewizji cyfrowej - jakie kanały dostępne są bez umowy i bez abonamentu (czyli bez kupowania platform/kablówek) ?
  • odbiornik cyfrowy czyli dekoder cyfrowy - co to jest ? jakie dekodery są dostępne i czym się od siebie różnią dekodery telewizji cyfrowej ?
  • abonament - co to jest abonament RTV i dlaczego opłacanie abonamentu platform i kablówek nie zwalnia z opłacania abonamentu RTV ?
  • instalacja telewizji cyfrowej - jak przejść na odbiór cyfrowy czyli wszystko to, co warto wiedzieć aby bezproblemowo przejść na "cyfrówkę"
  • programy darmowej telewizji cyfrowej - jakie właściwie programy dostępne są bezpłatnie czyli bez opłacania abonamentu platform/kablówek
  • naziemna czy satelitarna telewizja cyfrowa ? - co oferują poszczególne formy odbioru telewizji cyfrowej i czym właściwie różnią się od siebie
  • telewizja polska/polskojęzyczna za granicą czyli jak można odbierać programy polskie poza granicami Polski ?
  • telewizja zagraniczna w Polsce - czyli jak można w Polsce odbierać programy zagranicznej telewizji cyfrowej ?
  • darmowa cyfrowa telewizja satelitarna - programy niekodowane FTA i dekodery HD bez abonamentu - dlaczego media o tym nie informują ?
  • pułapka telewizji płatnej czyli "dekodery za złotówkę", promocje "6 m-cy abonamentu gratis" oraz inne pułapki platform cyfrowych i kablówek