INFORMACJE O FIRMIE WYKAZY KANAŁÓW INFORMACJE REGULAMIN BLOG EXTREMESAT SKLEP EXTREMESAT KONTAKT
   
 
JAKĄ TELEWIZJĘ CYFROWĄ WARTO WYBRAĆ ? 

Odbieranie telewizji cyfrowej wbrew pozorom nie wymaga wcale wybierania żadnego pakietu telewizji płatnej. W praktyce oznacza to, że wystarczy tylko jednorazowo zakupić i zainstalować sprzęt odbiorczy czyli antenę oraz dekoder cyfrowy aby móc cieszyć się całkowicie bezplatnym odbiorem programów w cyfrowej jakości (także HD - telewizja wysokiej rozdzielczości). Miniony rok 2013 był rokiem przełomowym pod względem telewizji cyfrowej - uruchomiono ogólnopolską sieć nadajników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T co pozowoliło wielu telewidzom uwolnić się od platform telewizji płatnej. Obecnie  widoczna jest tendencja do rezygnowania z usług płatnych platform satelitarnych na rzecz darmowej telewizji cyfrowej.Coraz więcej Polaków uświadamia sobie bezsens comiesięcznego przepłacania za kanały naszpikowane powtórkami powtórek oraz rekamami jakie wypełniają ramówkę zdecydowanej większości kanalów sprzedawanych w pakietach płatnych platform satelitarnych. Telewidzowie znudzeni ciągłymi powtórkami filmów, które już doskonale znają i systematycznymi podwyżkami abonamentów platform lawionowo rezygnują z abonamentu płatnych kablówek i platform satelitarnych. Uruchomienie powszechnie dostępnej darmowej telewizji cyfrowej odebralo już wielu abonentów platformom.
Darmowa telewizja cyfrowa wywołała kryzys na rynku telewizji płatnej. Coraz mniej osób zawiera nowe umowy ponieważ jak mówi pewne powiedzenie..."świat się zmienia - coraz trudniej o jelenia". Obecnie wszystkie platformy odnotowują spadek liczby nowych abonentów. Mniej potencjalnych abonentów oznacza, że obecnie toczy się walka pomiędzy pakietami telewizji płatnej. Operatorzy kablówek i platform starają się zrobić wszystko, tylko po to by złapać klienta na haczyk umowy i przywiązać go do siebie na długie miesiące i lata. W tym celu nowe umowy o abonament NC+ czy Cyfrowego Polsatu są najeżone wieloma zapisami, które pozwalają platformom usuwać kanały z pakietów bez możliwości rozwiązania umowy
przez abonenta z powodu wyłączenia danego kanału z oferty. Coraz więcej kanałów w pakietach platform to tzw. "kanały niegwarantowane" czyli takie, których usunięcie/wyłącznie przez platformę nie upoważnia abonenta do odstąpienia /.zerwania umowy bez ponoszenia kary umownej.
Spadek ogólnej liczby abonentów wszystkich platform satelitarnych i kablówek działających w Polsce powoduje, że obecnie walka operatorów TV płatnej toczy się przede wszystkim o abonentów konkurencyjnych platform i kablówek. Z tego powodu każda platforma przygotowuje specjalne promocje dla abonentów innych operatorów telewizji płatnej. Aby otrzymać taką ofertę wystarczy przedstawić w salonie danej platformy rachunek za usługi telewizji płatnej innego dostawcy np. innej telewizji kablowej. Oferty te są często znacznie atrakcyjniesze cenowo niż reklamowane w TV.

POŁĄCZENIE N-ki oraz CYFRY PLUS doprowadziło do utworzenia DUOPOLU na rynku pay tv

Fuzja dwóch operatorów telewizji płatnej (telewizja N oraz Cyfra Plus) była wydarzeniem, które w marcu 2013 roku wywołało ogromne emocje wśród znacznej liczby abonentów tych platform nagle zaskocznych zmianami pakietyzacji oraz dynamicznym wzrostem comiesięcznych opłat za telewizję. Pierwszą reakcją rynku na utworzenie nowego podmiotu o nazwie NC+ było powszechne niezadowolenie i fala rezygnacji z abonamentu platform.
Początkowe niecierpliwe oczekiwanie i podniecenie jakie wywoływała wśród abonentów fuzja cyfry plus z n szybko ustąpiły miejsca rozczarowaniu i niezadowoleniu. Wkrótce po starcie NC+ na popularnym sewisie społecznościowym facebook pojawiło się forum "szcżęśliwych abonentów" nowej platformy. Forum to przybrało niezwykle wdzięczną
oraz bardzo entuzjastycznie brzmiącą nazwę "antyncplus".
Radości abonentów nie było końca...forum antyncplus szybko zyskało wielu użytkowników a pełne wdzięczności i uwielbienia komentarze licznych osób wypowiadających się na  profilu facebook/antyncplus pokazywały poziom zadowolenia z oferty nowej platformy NC+. Obecnie forum to jest już ściśle kontrolowane aby serwery facebook-a nie były przeciążone ogromem entuzjazmu i falą wdzięczności abonentów połączonych platform.

Platforma CYFROWY POLSAT skutecznie wprowadziła płatny pakiet naziemny "TV Mobilna"

W obliczu spadającej liczby abonentów i rosnącej liczby odbiorców telewizji naziemnej Cyfrowy Polsat skierował swoją ofertę dla odbiorców telewizji naziemnej DVB-T oferując im niezwykle wyczekiwaną możliwość płacenia za programy DVB-T i zawierania wielomiesięcznych umów na pakiet kodowanych kanałów płatnych, których zasięg systematycznie jest powiększany a odbiór możliwy tylko na specjalnych dekoderach od Polsatu.
Dzięki uprzejmości Cyfrowego Polsatu wielbiciele oferty telewizji płatnej nawet nie posiadając anteny satelitarnej mają możliwość płacenia 14.90zł co miesiąc i zawarcia wielomiesięcznej umowy na pakiet 8 kanałów telewizji kodowanej nazywany pakietem "extra" i stanowiącym ofertę telewizji mobilnej od platformy Cyfrowego Polsatu.

Dzięki uruchomieniu płatnego pakietu w naziemnej TV cyfrowej Cyfrowy Polsat skutecznie reklamuje sprzedaż pakietów oferty satelitarnej a sama "Tv mobilna" pełni funkcję wabika mającego przyciągnąć zainteresowanych telewidzów do wykupienia abonamentu płatnej platformy satelitarnej. Oferta Polsatu budzi duże zainteresowanie
ponieważ kanały TV Moblinej Polsatu są wyszukiwane przez wszystkie telewizory i dekodery DVB-T dostępne na rynku. Telewidzów intryguje napis "zakodowane" widoczny na ekranie telewizora i poszukują sposobów "odkodowania kanałów DVB-T" w internecie trafiając wkrótce do Polsatu...

JAKĄ TELEWIZJĘ CYFROWĄ WARTO WYBRAĆ W ROKU 2014 ?

Miłośnikom kodowanych kanałów telewizji płatnej pozostaje wybór pomiędzy ofertami kablówek oraz platform satelitarnych natomiast osoby, które po prostu chcą odbierać telewizję cyfrową BEZ OPŁAT oraz bez zawierania żadnej wielomiesięcznej umowy mogą bezpłatnie oglądać programy cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T/NTC) oraz darmowe kanały satelitarne. Płatna telewizja w Polsce oferuje niemalże nieograniczone możliwości wydawania pieniędzy na pakiety wypełnione kanałami prawie premium oferującymi liczne powtórki i emitujących bloki reklamowe. Praktycznie
większość kanałów oferowanych przez płatne platformy satelitarne przerywa emisje audycji rekalmami.

Nieliczne kanały bez reklam nadają w ramach droższych pakietów "premium" i dzięki takim kanałom można obejrzeć zawsze jakiś film, który już dobrze znasz gdyż był nadawany na innych programach.
Miłośnicy comiesięcznych opłat za kanały telewizyjne mogą również
dodatkowo płacić za usługi takie jak PPV (Pay Per View) czyli coraz częściej stosowane przez polskie platformy płacenie ekstra za film lub mecz. Obecnie coraz więcej wydarzeń sportowych w tym min. gale bokserskie sprzedawane są przez platformy właśnie w ramach usługi PPV. Dzięki temu oprócz opłacania cyklicznego abonamentu platformy (średnio kilkadziesiąt złotych) abonenci mają możliwość uzupełnienia tej kwoty o dodatkowe 40 złotych za jeden film lub jedną galę bokserską. Telewizja płatna w Polsce spełnia życzenia wymagających widzów szukajacych coraz większych wydatków. Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie usługi telewizji płatnej oraz PPV sprzedają się jak nigdzie indziej w Europie. Warto wiedzieć, że bez potrzeby ponoszenia comiesięcznych opłat można odbierać już ponad 40 kanałów polskich i kilkaset zagranicznych telewizji satelitarnych.

kliknij i pobierz wykaz programów bezpłatnej telewizji cyfrowej dostępnych bez opłacania abonamentu platformzobacz także:
warto wiedzieć:


o firmie       regulamin zakupów        polityka prywatności      polityka cookies     dostawa i wysyłka      telewizja cyfrowa     dekodery uniwersalne     instalacje  multiroom    angielska telewizja    kontakt